Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa i Powiatowy Dzień Dawcy

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa i Powiatowy Dzień Dawcy

Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych - tak wyglądał Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa. Wydarzenie odbyło się 4 czerwca na terenie Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorzy przygotowali wiele zabaw oraz akcji edukacyjnych. Były animacje, zabawy z maskotkami, pokaz tresury psów i sprzętu, którym dysponują służby mundurowe.

Najmłodsi mogli również spróbować ugasić pożar pod czujnym okiem strażaków, zasiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla, a także zobaczyć jak wygląda transport osób zatrzymanych w specjalnym samochodzie Służby Więziennej.

Dorośli natomiast mogli skorzystać z symulatora zderzeń, jak również honorowo oddać krew i zarejestrować się w banku szpiku. Miłośnicy dwóch kółek zadbali o bezpieczeństwo swoich rowerów, poprzez ich znakowanie.

W związku z tym, że Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa odbył się 4 czerwca, w 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów, uczestnicy wydarzenia odśpiewali wspólnie Hymn Państwowy.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie i Urząd Miasta w Dzierżoniowie.

Współorganizatorami byli: Bielawa,Gmina Dzierżoniów, Łagiewniki, Piława Górna, Niemcza, Pieszyce.

Partnerzy: Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna, Kręci Mnie Bezpieczeństwo, Straż Miejska Dzierżoniów, DOK, Program Aktywności Młodzieży, Ekonomik, Cooper Standard, Santander Fundacja, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Bezpieczna Gmina w Dzierżoniowie, Polski Czerwony Krzyż, Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi.

 

1

2

3

4

5

6

 FILM Z POWIATOWEGO DNIA BEZPIECZEŃSTWA

źródło: doba.pl